CUMHURİYET MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

CUMHURİYET MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Depremler, hiç kuşkusuz tabi afetlerin en tehlikeli ve yıkıcı olanıdır. Birinci derece-deprem bölgesinde yer alan İstanbul, tarih boyunca şiddetli birçok deprem yaşamıştır. Bunlardan özellikle 1509, 1690, 1894, 1999 yıllarında meydana gelenleri en şiddetlileridir. Bu depremlerde İstanbul'da birçok yapı yerle bir olmuş, çok sayıda insan hayatını kaybetmiştir. Beklenmekte olan İstanbul depremine ne ölçüde hazırız!

Vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti, Cumhuriyet Mahallemizin yeniden inşası için kentsel dönüşüm projemizi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve Belediyemizin müşterek çalışması ile siz değerli komşularımıza sunuyoruz.

Projemiz kapsamında vatandaşlarımızın mevcut daire büyüklükleri korunacak, bulunduğu mevkiye en yakın yeni bloktan, mevcuttaki ile aynı katta olacak şekilde dağıtım modeli uygulanacaktır. Yapılan kısmi revizyon ile vatandaşımızın yeni projede alacağı dairesinin konumunu, katını, cephesini bilme imkânı sağlanacaktır. Yatay mimari anlayışına sahip, mahalle kültürüne uygun; modern, ferah, depreme dayanıklı yapılar, geniş peyzaj alanları, sosyal alanlar ve kapalı otoparklar inşa edilecektir.

Özetle;

- Mevcut daire m² alanları korunacaktır.

- Yerinde kentsel dönüşüm sağlanarak konut hak sahipleri bulunduğu blok'a en yakın yeni bloktan, mevcuttaki ile aynı katta olacak şekilde önerilen konutu alacaktır.

-Yatay Mimari (Zemin + 5 Kat) ve Mahalle tasarımı olacaktır.

- Modern, ferah, depreme dayanıklı yapılar, geniş peyzaj alanları, sosyal alanlar ve kapalı otoparklar inşa edilecektir.

 

 
Proje Görselleri